luksusowe baseny

O nas

Budujemy stylowe baseny kąpielowe

luksusowe baseny kąpielowe

Stylowe
baseny kąpielowe

Firma Inżynieryjno-Techniczna Krotus realizuje baseny kąpielowe od 2003 roku. W tym czasie wykonaliśmy wiele inwestycji dla klientów indywidualnych, zarówno w ramach kompleksowej realizacji jak również wszelkiego rodzaju adaptacje istniejących niecek basenowych.

W oparciu o nasze doświadczenie zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji wykonania basenu na bazie rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych francuskiej firmy Magiline.

MAGI Prestige

bezpieczeństwo i pewność jakości

Zadaszenie basenu

Mamy również przyjemność zaproponować Państwu dostawę sprawdzonych, funkcjonalnych, trwałych, estetycznych i różnorodnych w formie zadaszeń firmy Alutherm. Na bazie doświadczeń naszych Użytkowników możemy Państwu zaoferować interesujące, niezawodne i wielokrotnie indywidualne rozwiązania projektowe basenów i zadaszeń. Pozwala to naszym Użytkownikom cieszyć się niepowtarzalną formą swoich inwestycji co niesie ze sobą zadowolenie i wpływa na komfort korzystania z basenu.

luksusowe baseny kąpielowe

Trwałość
wykonania

Betonowa innowacja Magiline to inwestycja długoterminowa podobnie jak dom każdego z Nas. Monolityczny basen Magiline jest tak mocny jak konstrukcje mostów czy tuneli.

Schody zejściowe do basenu to monolityczna konstrukcja żelbetowa zintegrowana z całą konstrukcją basenu. Wykończenie od środka wykładziną (linerem) gwarantuje szczelność i zachowuje ten sam kolor co basen przez wiele lat. Konstrukcja paneli ścian jest wykonana z odpornych na rdzę polimerów, co zapobiega w przyszłości osłabieniu ścian basenu.

luksusowe baseny kąpielowe

Prosta
i szybka realizacja

Podstawowym celem Producenta jest zapewnienie Klientowi basenu nowoczesnego, eleganckiego, dobrze wyposażonego i przynoszącego pełne zadowolenie w trakcie użytkowania. Pierwszym etapem jest realizacja inwestycji.

Krótki okres budowy (1 tydzień – stan surowy + 1 tydzień – stan wykończeniowy) oraz 3 tygodnie potrzebne na wiązanie betonu, w zależności od charakterystyki basenu i gruntu stanowią pełny cykl wykonania basenu.

Minimalny wykop (tylko 15cm poza zewnętrzną ściankę basenu) umożliwia szybkie wykonanie zagospodarowania otoczenia basenu i nie wpływa negatywnie na roślinność w ogrodzie. Samonośna konstrukcja basenu gwarantuje stabilne ułożenie kamienia brzegowego bez narażenia kamienia na powstanie pęknięć i dodatkowych uszkodzeń. Wymiana wykładziny (linera) po dłuższym czasie użytkowania to szybka i sprawna operacja bez narażania elementów kamiennych na uszkodzenie.

luksusowe baseny kąpielowe

Łatwy serwis
i utrzymanie basenu

Woda w basenie Magiline za przyczyną wysoko efektywnych urządzeń filtrujących szybko po uruchomieniu staje się w pełni przejrzysta.

Filtracja wody w opatentowanych urządzeniach filtrujących (FX Line i PERFECT Line) przyczynia się do dużych oszczędności w zużyciu energii (krótszy czas pracy urządzeń) i tym samym wydłuża się czas użytkowania pompy filtrującej.

luksusowe baseny kąpielowe

Baseny Magiline
wspierają środowisko

Innowacje technologiczne wprowadzone przez firmę Magiline są przyjazne dla środowiska. Spośród wszystkich materiałów użytych do budowy basenu, w 80% to wybrane i wyselekcjonowane materiały powtórnie przetwarzalne. Konstrukcja ścian basenu to konstrukcja komórkowa lub plastra miodu co zwiększa wytrzymałość i pozwala uzyskać lepszą izolację termiczną.

Woda jest filtrowana w obiegu zamkniętym wraz z bieżącym czyszczeniem wnętrza basenu, natomiast przy tradycyjnym filtrze potrzeba na to ok. 2,00m3 wody do czyszczenia basenu w tygodniu. Stąd wynikają dalsze oszczędności. Zużycie energii elektrycznej podczas filtracji jest mniejsze o 1/3.

Opatentowana pompa filtrująca pracuje dużo krócej, a zatem nie pobiera tyle energii co pompy w tradycyjnych rozwiązaniach. Cicha praca pompy wynika z tego, że jest chłodzona wodą i umieszczona przy basenie w zamkniętym lokalu.

luksusowe baseny kąpielowe

Baseny Magiline
są ekonomiczne w utrzymywaniu

Oszczędność w rachunkach za energię elektryczną (do 30%). Wysoko wydajny i efektywny system filtracji proponowany przez firmę Magiline pozwala na krótszą pracę urządzeń.

Wszystkie urządzenia filtrujące są zlokalizowane bezpośrednio przy basenie, wbudowane w konstrukcję niecki, co eliminuje budowę dodatkowych pomieszczeń technicznych

Uniwersalne urządzenia filtrujące mają już wbudowane wszystkie elementy potrzebne do obsługi i czyszczenia basenu (m.in. podłączenie pod odkurzacz ręczny)

Wysoka efektywność filtracji (zatrzymywane są zanieczyszczenia o średnicy 15 micronów) pozwala na użycie mniejszej ilości środków chemicznych do utrzymania wody w należytej czystości