STRONA GŁÓWNA  •   MAPA STRONY  •   KONTAKT
SZUKAJ W SERWISIE
Zadaszenia tarasów

ZABUDOWY TARASÓW I ALTAN - 3seasons

Zadaszenia 3seasons to nowoczesna, znana w Europie dopiero od kilkunastu lat wariacja typowego ogrodu zimowego i wolnostojących altan. Są to konstrukcje o niezwykle trwałym, nie wymagającym konserwacji aluminiowym szkielecie i transparentnym poszyciu.

Mogą być wykorzystywane w szerokim zakresie :

  • w wersji prywatnej jako :
  1. dodatkowa przestrzeń domu "Pokój Słoneczny"
  2. przykrycie tarasu z funkcją jadalni, czy pokoju odpoczynku
  • w wersji komercyjnej jako :
  1. pokoje prezentacyjne lub konferencyjne
  2. przedłużenie restauracji o część ogrodową
  3. weranda o różnej funkcji publicznej

Idee i zalety Pokoju Słonecznego

1. Ideą Fix Pokoju Słonecznego jest kreowanie nowej przestrzeni użytkowej na styku domu z przyległą przyrodą ogrodu, przestrzeni, która pozwala wykorzystywać naturalne pasywne ogrzewanie promieniami słonecznymi i naturalną wentylację, umożliwia uzyskanie przestrzeni otwarcia, niemożliwych do uzyskania w tradycyjnych ogrodach zimowych. Pokój Słoneczny w swoim założeniu ma zapewnić częsty i bliski kontakt z ogrodem.

2. Design Pokoju Słonecznego choć zbliżony jest do typowych ogrodów zimowych, to jednak istotą tego zadaszenia jest segmentowa, całkowicie lub częściowo rozsuwana konstrukcja. Całe segmenty zadaszenia, a więc pełne moduły od podłoża po dach, a nie tylko ściany, jak ma to miejsce w ogrodach zimowych, mogą być przesuwane po prowadnicach jezdnych w obie strony wzdłuż ściany budynku. Przesunięcie wszystkich segmentów w jedną stronę, szeroko odsłania zadaszoną wcześniej przestrzeń i pozwala na wypoczynek na świeżym powietrzu.

Różnorodność rozwiązań

1. W stosunku do typowych ogrodów zimowych zadaszenia 3seasons są konstrukcjami wyjątkowo atrakcyjnymi dla użytkownia przez 3 pory roku. Bez zewnętrznego, kosztownego w eksploatacji czynnika grzewczego sprawdzają się znakomicie wiosną, jesienią i latem oraz w okresie zimowym kiedy tylko promienie słoneczne podniosą temperaturę wnętrza nawet ponad 20stopni Celsjusza.

2. Pokój Słoneczny nie wymaga zakupu drogiej klimatyzacji czy wysoko wydajnej wentylacji mechanicznej, jak ma to miejsce w przypadku standardowych ogrodów zimowych

Dodatkowe ciepło

Pokój Słoneczny pozwala pozyskać ciepło solarne zimą do ogrzewania domu, a tym samym poprawić bilans energetyczny. Nasze stałe pomiary wskazują, że w słoneczny zimowy dzień temperatura powietrza w Pokoju Słonecznym może przekraczać 30stopni Celsjusza. W tym wypadku wystarczy otworzyć drzwi balkonowe lub okna wychodzące na Pokój Słoneczny, aby ciepłe powietrze wniknęło wgłąb domu. Uzysk ciepła jest nie do przecenienia.

Poszycie konstrukcji

Poszycie aluminiowej konstrukcji stanowi najnowszy przeźroczysty polimer o nazwie poliwęglan (PC) lub kombinacja PC i szyby bezpiecznej Connex. PC może być bezbarwny lub w kolorze brązu, wybrane powierzchnie można wypełnić PC strukturalnym (komórkowym) lub ornamentowym, pozwalającym zachować intymność wnętrza.

Szyby bezpieczne Connex (laminowane) są zbudowane z dwóch tafli (każda grubości 3mm) i jednej warstwy folii PVB, oznaczone kodem 33.1, klasy O2 (ochrona przed poważnymi obrażeniami jeśli ulegną rozbiciu). Szyba przepuszcza trochę więcej światła niż poliwęglan, można ją też bez zachowywania ostrożności czyścić, bez ryzyka porysowania powierzchni jak w przypadku PC.

Ściany szczytowe mogą być przesuwane wraz ze skrajnymi segmentami, ale też mogą być stacjonarne, na stałe montowane do podłoża. Najnowsze rozwiązania techniczne pozwalają na ergonomiczne parkowanie segmentów zadaszeń do podłoża, bezpieczne zamykanie zadaszeń i bezpieczną wentylację. Nowoczesny, opływowy kształt profilii aluminiowych dopełnia całości.

Czystość zadaszenia

Nie należy zapominać o okresowym usuwaniu gromadzących się na połaci dachowej kurzu, brudu, butwiejących liści czy innych zanieczyszczeń. W konstrukcjach Pokojów Słonecznych przesuwanie segmentów ułatwia dostęp po drabince do każdego miejsca konstrukcji i umożliwia jego swobodne czyszczenie wodą z węża czy myjką ciśnieniową.

 


Projekt i wykonanie MTWeb.pl Agencja Interaktywna

;